Timothy Laurence

Timothy Laurence

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Timothy James Hamilton Laurence CB MVO ADC(P) CSM (d.1 Mart 1955,Londra,Camberwell'de) Britanya kraliçesi II. Elisabeth'in kızı olan Prenses Anne'nin ikinci kocasıdır.Ebeveyinleri Guy Stewart Laurence ve kızlık adı Symons olan Barbara Alison Laurence'dir.

Gençliği[değiştir | kaynağı değiştir]

Timothy Laurence,ikisi de Kent'de olan,ilk New Beacon School ve sonra da Sevenoaks School'a devam etti.Bunun akabinde bir denizcilik bursu ile,öğrenci gazetesi Palatinate 'yı çıkardığı ve Kriket takımının kaptanlığını yaptığı,Durham Üniversitesi 'ne gitti.1 Ocak 1973'te deniz subayı adaylığına terfii etti,1 Ocak 1975'te ise Acting Sub Lieutenant subay rütbesine yükseltildi.

Denizcilikteki Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Tahsilini tamamladıktan sonra Laurence Dartmounth/Devon 'daki Britannia Royal Naval College'ye devam etti.Olağanüstü başarılarından dolayı zamanında on ay önce 1 Mart 1977'de Lieutenant rütbesine yükseltildi.

2001 yılında Ministery of Defence'de (Savunma Bakanlığı) yararlı olmak üzere tekrar çağrıldı.Üç yıl sonra Laurence ard-amiralliğe yükseltildi.2007'den beri tümamiral rütbesi ile Birleşik Krallık'taki tüm askeri emlakın yönetiminden sorumludur.

Düğünü ve Evliliği[değiştir | kaynağı değiştir]

Laurence 1986'dan 1989'a kadar II. Elisabeth'in hizmetinde ahır sorumlusuydu ve bu süre zarfında Mark Phillips'le evliliği çatırdamakta olan prenses Anne ile tanıştı.Laurence ve Anne Aralık 1992'de Balmoral Sarayı yakınlarındaki Ballater 'de evlendiler,burası Church of Scotland ritueline göre hareket etmektedir ki bu da boşanmış olanların yeniden başkalarıyla evlenmelerine izin vermektedir.

Kendisine evliliğinden dolayı herhangi bir asalet unvanı verilmedi.Gloucestershire 'deki Gatcombe Park prenses Anne'nin mülkiyetinde kaldı,fakat kendisi daha sonra kocasıyla beraber Buckingham Sarayı'na yerleşmeden önce geçici ikametgâh ile,onunla Londra'da bir eve taşındı.

Benzer Makaleler