Tabi Tabi (albüm)

Tabi Tabi (albüm)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Tabi Tabi
Sinan Akçıl stüdyo albümü
Yayımlanma 20 Mayıs 2014
Kaydedilme 2014
Tarz Pop
Şirket Doğan Music Company
Sinan Akçıl kronolojisi
Kapı
(2013)
Tabi Tabi
(2014)
Best of Aşk
(2015)
Tabi Tabi albümünden çıkan single'lar
 1. "Tabi Tabi"
  Yayımlanma: 29 Nisan 2014

Sinan Akçıl'ın 4. stüdyo albümü "Tabi Tabi"dir. 5 şarkı ve 3 remixten oluşan albüm, Sinan Akçıl'ın DMC etiketiyle çıkarttığı ilk albümdür. Albümde tüm sözler Sinan Akçıl'a ait. Ayrıca "Mavi Mavi", "Olsun Bakalım" ve "Güzel Kız" şarkılarının müzikleri de Sinan Akçıl bestelemiştir. Albümün ilk video klip şarkısı ise "Tabi Tabi" şarkısına aittir.

Albüm hakkında bilgi[değiştir | kaynağı değiştir]

"Tabi Tabi" şarkısının sözleri Sinan Akçıl'a, müziği ise Romanya'nın dünyaca ünlü prodüktörü Marcu Manu'ya ait. Şarkının düzenlemesi ünlü prodüktör-aranjör Ozan Doğulu imzası taşıyor.

Albümde yer alan 3 remix Türkiye'nin en ünlü Dj'leri tarafından yapıldı. "Seni Bir Tek" Dj Ufuk Akyıldız, "Tabi Tabi" Suat Ateşdağlı, "Mavi Mavi" ise Yalçın Aşan tarafından remixlendi.

4. stüdyo albümünü "Benim en sade, en doğal ve müzikalite olarak en üst düzey albümüm" cümlesiyle tarif eden Sinan Akçıl, bugüne kadar sayısız en iyi şarkı ödülü ve en iyi erkek sanatçı ödüllerine layık görülmüş olmasına tekrar teşekkür ederken, yine de çok heyecan duyduğu bu anların bile "Tabi Tabi" albümünün heyecanı ve duygusu kadar yüksek olmadığını açıklıyor...

"Tabi Tabi" şarkısı 13 Mayıs salı günü tüm ulusal radyolar ve dijital platformlarda paylaşılmaya başlanırken, albümün çıkış tarihi ise aynı zamanda Akçıl'ın doğum günü olan 20 Mayıs olarak belirlendi..

"Tabi Tabi" albümünün tüm görsel sanat yönetmenliğini Nihat Odabaşı, süpervizörlüğünü ise DMC pazarlama müdürü Özden Bora üstlendi.

Şarkı listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. "Seni Bir Tek"
 2. "Tabi Tabi"
 3. "Mavi Mavi"
 4. "Olsun Bakalım"
 5. "Güzel Kız"
 6. "Seni Bir Tek (Ufuk Akyıldız Remix)"
 7. "Tabi Tabi (Suat Ateşdağlı Remix)"
 8. "Mavi Mavi (Yalçın Aşan Remix)"

Benzer Makaleler