Kaan Sezyum

Kaan Sezyum

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaan Sezgin
Kaan Sezyum - 10.4.14.jpg
Kaan Sezyum
Doğum 24 Mart 1976 (1976-03-24) (44 yaşında)
Heybeliada, İstanbul, Türkiye
Diğer ad(lar)ı Sezyum, Saan Kezyum, DJ Sarıyılan
Meslek Müzisyen, radyo sunucusu, yazar, reklamcı
Resmî site sezyum.com

Çağatay Kaan Sezgin (d. 24 Mart 1976, Heybeliada, İstanbul), bilinen adıyla Kaan Sezyum, müzisyen, radyo sunucusu, yazar, reklamcı ve sezyum.com'un sahibi.

İlkokulu Heybeliada İlkokulu'nda okumuş Sezyum, Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi'nde ortaokul ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi mimarlık bölümü'nde 9 yıl okumuştur.

Lisede davul çalarak müzik ile ilgilenmeye başlayan Sezyum, Can Kozlu ile 2 yıl çalıştı. Üniversite dönemi'nde Mimarlık okurken yazarlığa da başladı.

Duygu Asena ile birlikte Negatif Dergisi'nde 2 yıl çalıştı. Ardından Max Dergisi'nde yazarlık ve editörlük yapmaya başladı. Arada birçok dergi ve gazeteye çeşitli yazılar yazdı. ixir.com'daki editörlüğü sırasında chivi.com'un yapımında katkıda bulundu. Ixir'in kapatılmasından sonra Tempo Dergisi'nde 290 hafta Gündem Light adlı bölümü hazırladı. Ayça Şen'e 3 ay Radyo N'deki sabah programında yardım etti. Bir dönem Siddhartha grubu'nun bateristliğini üstlendi, ayrıca Rafineri'de reklam yazarlığı yaptı.

Sezyum, 1999'da kurduğu kişisel eğlence sayfası Sezyum.com dışında Penguen ve Radikal'de yazmış, Dinamo FM ve Standart FM'de Sevginin Gücü programını sunmuştur. Halen yazılarını Birgün ve Diken'de yazmaktadır.

2008'de evlendiği eşi Nursel Kaymaz, geçirdiği beyin kanamasından dolayı 3 Mart 2010'da vefat etti. 2016 sonlarında Deniz Özturhan ile evlendi. Özturhan ile 2018 ilkbaharından beri Radyo Eksen'de Saygıdeğer Eşim programını sunmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Benzer Makaleler