Hürriyet Benim

Hürriyet Benim

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hürriyet Benim
Yönetmen Selim Demirdelen
Yapımcı D Productions
Dağıtıcı TBWAISTANBUL
Çıkış tarih(ler)i 13 Kasım 2013
Süre 82 saniye
Ülke  Türkiye
Dil Türkçe

Hürriyet Benim, Türkiye'de günlük yayınlanan Hürriyet gazetesinin özgürlük, mahremiyet ve insan hakları temalı[1] reklam filmi.

Arka plan[değiştir | kaynağı değiştir]

Reklam prodüksiyonunu D Productions'ın gerçekleştirdiği, yönetmen koltuğunda Selim Demirdelen'in oturduğu, reklam filminin hazırlığı yaklaşık bir ay sürmüştür. Toplam 80 kişilik ekiple, her bir şehirde iki gün çekim gerçekleştirildi.[2] İstanbul çekimlerini Selim Demirdelen'in gerçekleştirdiği reklam filminin, İzmir çekimlerini yine Selim Demirdelen'in ekibinden Eray Demir ve Mardin çekimlerini de yine aynı ekipten Tolga Türk gerçekleştirdi.

Reklam filminde seçilen tüm oyuncuların, oyunculuk tecrübesi olmayan kişilerden seçildiği, 100 figürasyon yer aldı ve toplam 1250 ayrı klip çekildi.[2]

Klipte aşk, özgürlük, LGBT hakları gibi temalara görsel olarak yer verilmiştir.[kaynak belirtilmeli]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Reklam filmin aynı isimli reklam müziğinin bestesi İlkay Gürpınar'a, düzenlemesi Emre Irmak ve Jingle Jackson'a aittir.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Cesurca Atılmış Bir Adım: Hürriyet Benim!". Pazarlamasyon. 2 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2014. 
  2. ^ a b "'Hürriyet Benim'den sosyal medya rekoru". Medyatava. 26 Kasım 2013. 6 Ağustos 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2014. 
  3. ^ Osman Selçuk Özkan (14 Kasım 2013). "Hürriyet Gazetesi Reklamı Hürriyet Benim". Linklup. 7 Ağustos 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Haziran 2014. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Benzer Makaleler